@Anianowakwro
tvpisinfo chyba ostrożniej dobiera gosci do programow na zywo. nie wiem czy to prawda ale podobno staraja sie nawet programy na zywo puszczac z posluzgiem zeby miec czas na ew reakcje i manipulacje

@miklo @Anianowakwro standardowa też praktyka usuwanie kolorów z pewnych części garderoby, w przygotowanych materiałach

@kuba

To nieladnie z ich strony, ale to jakis 1% sily podlosci i skali cancel culture po lewej stronie. To nie skrajna prawica odswiezyla komunistyczne podreczniki i ksiazke 1984 otwarte na rozdziale ministerstwo prawdy.

Z ich strony wyglada to tak ze na 100 przypadkow cenzury ze strony lewicy i przepraszam lgbt, prawa strona uzywa 1 czy 2 razy cenzure.

Druga sprawa jest taka ze wasza cenzura ich nie zaskakuje i nie trigeruje a ich cenzura was tak.

@arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro

@PawelK @arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro ja nie mysle o tej sytuacji w kontekscie cenzury - raczej w kontekscie zakrzywiania obrazu rzeczywistosci

@kuba

Gdybys chcial kuknac na liste zakrzywien kontinuum przez lewice poszukaj na wikipedii tematu krytyka postmodernizmu. Jest tam okolo 80 zacnych filozofow od daleko na prawo do zizka i noama chomskiego. Ta ideologia sie nie utrzyma.

I pisze to jako zaciety wrog pewnego mieszkanca zoliborza.

@arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro

@PawelK @arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro mysle, ze rozmowy w kierunku, jaki jej nadajesz nie da rady kontynuowac bez zaznaczenia roznicy pomiedzy czymś co nazywam prawdą wewnętrzną, a prawdą zewnętrzną. Wewnętrzna jest indywidualna, i dla każdego jest bardzo... prawdziwa - ale dla innych może wydawać się dziwaczna. Niestety wiele dyskusji, zwłaszcza online, sprowadza się do licytacji, czyja prawda wewnętrzna jest "lepsza"

@PawelK @arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro prawda zewnetrzna to jest ta sprawdzalna, mierzalna, faktyczna prawda. Niestety mieści się w niej mało rzeczy, które są interesujące dla nas w codziennym życiu.

O prawdzie zewnętrznej nie ma co dyskutować. A o prawdzie wewnętrznej nie potrafimy rozmawiać - bo chcemy zmienić drugą stronę, zamiast ją *poznać*. I tak każdy z nas pozostaje niepoznany przez osoby zza barykady

@PawelK @arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro podział się pogłębia, i coraz bardziej prawdy wewnetrzne ludzi z innych grup wydają nam się karykaturalne i niedorzeczne. A każdy myśli, że stoi w obronie faktycznej prawdy i jest po dobrej stronie historii.

Dlatego też to co zrobiło TVP mnie tak dotknęło. Ktoś musiał świadomie zretuszować część rzeczywistości, która należała do obszaru prawdy zewnętrznej.

@PawelK @arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro to jest coś zupełnie innego, niż posiadanie innego sposobu myślenia, systemu wartości czy spojrzenia na świat niekompatybilnego z czyjąś prawdą wewnętrzną. To jest odrzucenie prawdy zewnętrznej. Bardzo groźny krok

@kuba

Tu jeszcze przychodza mi na mysl dwie kwestie.

Po pierwsze kto pierwszy zaingerowal w prawde uznawana powszechnie za zewnetrzna? Kto ma autorytet wyznaczac co jest prawda obiektywna tj zewnetrzna?

Po drugie l i g i b dostaja niepotrzebnie w glowe za bronienie na sile kwestii nie do obronienia to jest t.

@arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro

@PawelK @arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro hah no musze przyznać, że otworzyłeś tyle kwestii naraz, że czuję się jakbym oberwał galopem Gisha.

Myślę, że trafiliśmy na rozmowę, której nie da się konsktruktywnie przeprowadzić na social media. Jakbyś chciał się zdzwonić na Jitsi i te splątane ze sobą tematy omówić, to zapraszam :) Gwarantuje zachowanie uprzejmości i szacunku dla prawd wewnetrznych

Follow

@kuba

Nie ma sprawy wypracuje jakis termin i zorganizujemy to spotkanie. Wierze ze tak jak mi powiedziano druga strona nie ma zlych intencji i o ile ktos u was wykaze sie zrozumieniem i uwaznoscia, im tez zalezy by zdjac nacisk z was. Na wojnie obie strony traca.

@arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro

Sign in to participate in the conversation
No Agenda Social

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!