@Anianowakwro
tvpisinfo chyba ostrożniej dobiera gosci do programow na zywo. nie wiem czy to prawda ale podobno staraja sie nawet programy na zywo puszczac z posluzgiem zeby miec czas na ew reakcje i manipulacje

@miklo @Anianowakwro standardowa też praktyka usuwanie kolorów z pewnych części garderoby, w przygotowanych materiałach

@kuba

To nieladnie z ich strony, ale to jakis 1% sily podlosci i skali cancel culture po lewej stronie. To nie skrajna prawica odswiezyla komunistyczne podreczniki i ksiazke 1984 otwarte na rozdziale ministerstwo prawdy.

Z ich strony wyglada to tak ze na 100 przypadkow cenzury ze strony lewicy i przepraszam lgbt, prawa strona uzywa 1 czy 2 razy cenzure.

Druga sprawa jest taka ze wasza cenzura ich nie zaskakuje i nie trigeruje a ich cenzura was tak.

@arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro

@PawelK @arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro ja nie mysle o tej sytuacji w kontekscie cenzury - raczej w kontekscie zakrzywiania obrazu rzeczywistosci

@kuba

Gdybys chcial kuknac na liste zakrzywien kontinuum przez lewice poszukaj na wikipedii tematu krytyka postmodernizmu. Jest tam okolo 80 zacnych filozofow od daleko na prawo do zizka i noama chomskiego. Ta ideologia sie nie utrzyma.

I pisze to jako zaciety wrog pewnego mieszkanca zoliborza.

@arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro

@PawelK @arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro mysle, ze rozmowy w kierunku, jaki jej nadajesz nie da rady kontynuowac bez zaznaczenia roznicy pomiedzy czymś co nazywam prawdą wewnętrzną, a prawdą zewnętrzną. Wewnętrzna jest indywidualna, i dla każdego jest bardzo... prawdziwa - ale dla innych może wydawać się dziwaczna. Niestety wiele dyskusji, zwłaszcza online, sprowadza się do licytacji, czyja prawda wewnętrzna jest "lepsza"

@PawelK @arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro prawda zewnetrzna to jest ta sprawdzalna, mierzalna, faktyczna prawda. Niestety mieści się w niej mało rzeczy, które są interesujące dla nas w codziennym życiu.

O prawdzie zewnętrznej nie ma co dyskutować. A o prawdzie wewnętrznej nie potrafimy rozmawiać - bo chcemy zmienić drugą stronę, zamiast ją *poznać*. I tak każdy z nas pozostaje niepoznany przez osoby zza barykady

@PawelK @arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro podział się pogłębia, i coraz bardziej prawdy wewnetrzne ludzi z innych grup wydają nam się karykaturalne i niedorzeczne. A każdy myśli, że stoi w obronie faktycznej prawdy i jest po dobrej stronie historii.

Dlatego też to co zrobiło TVP mnie tak dotknęło. Ktoś musiał świadomie zretuszować część rzeczywistości, która należała do obszaru prawdy zewnętrznej.

@kuba

Mozesz miec tu jednak racje w tym sensie ze czas nie gra na wasza korzysc, a druga strona ma argument sily przewage liczebna i czas jej bardziej ďynda.

@arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro

@PawelK @Anianowakwro @arkadiusz_wieczorek @kuba
Sam sobie zaprzeczasz: najpierw piszesz, że "Druga strona uwaza czesto ze tylko sie broni." a potem "druga strona ma argument sily przewage liczebna".
Albo jedno albo drugie. Jeśli i jedno i drugie to wiadomo, że pierwsze (my się tylko bronimy...) jest zasłoną dymną, żeby nie tłumaczyć się z drugiego (robimy co chcemy bo mamy za sobą argument siły).

@miklo
Nie jedno nie przeczy drugiemu. Najpierw blad popelnily lgbty wiec druga strona tylko sie broni. I tak druga strona ma zarowno przewage sily bo ma wladze i wsparcie jakichs 80% spoleczenstwa. Jedno nie przeczy drugiemu.

@Anianowakwro @kuba @arkadiusz_wieczorek

Sign in to participate in the conversation
No Agenda Social

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!