@Anianowakwro
tvpisinfo chyba ostrożniej dobiera gosci do programow na zywo. nie wiem czy to prawda ale podobno staraja sie nawet programy na zywo puszczac z posluzgiem zeby miec czas na ew reakcje i manipulacje

@miklo @Anianowakwro standardowa też praktyka usuwanie kolorów z pewnych części garderoby, w przygotowanych materiałach

@kuba

To nieladnie z ich strony, ale to jakis 1% sily podlosci i skali cancel culture po lewej stronie. To nie skrajna prawica odswiezyla komunistyczne podreczniki i ksiazke 1984 otwarte na rozdziale ministerstwo prawdy.

Z ich strony wyglada to tak ze na 100 przypadkow cenzury ze strony lewicy i przepraszam lgbt, prawa strona uzywa 1 czy 2 razy cenzure.

Druga sprawa jest taka ze wasza cenzura ich nie zaskakuje i nie trigeruje a ich cenzura was tak.

@arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro

@PawelK @arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro ja nie mysle o tej sytuacji w kontekscie cenzury - raczej w kontekscie zakrzywiania obrazu rzeczywistosci

@kuba

Gdybys chcial kuknac na liste zakrzywien kontinuum przez lewice poszukaj na wikipedii tematu krytyka postmodernizmu. Jest tam okolo 80 zacnych filozofow od daleko na prawo do zizka i noama chomskiego. Ta ideologia sie nie utrzyma.

I pisze to jako zaciety wrog pewnego mieszkanca zoliborza.

@arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro

@PawelK @arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro mysle, ze rozmowy w kierunku, jaki jej nadajesz nie da rady kontynuowac bez zaznaczenia roznicy pomiedzy czymś co nazywam prawdą wewnętrzną, a prawdą zewnętrzną. Wewnętrzna jest indywidualna, i dla każdego jest bardzo... prawdziwa - ale dla innych może wydawać się dziwaczna. Niestety wiele dyskusji, zwłaszcza online, sprowadza się do licytacji, czyja prawda wewnętrzna jest "lepsza"

@PawelK @arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro prawda zewnetrzna to jest ta sprawdzalna, mierzalna, faktyczna prawda. Niestety mieści się w niej mało rzeczy, które są interesujące dla nas w codziennym życiu.

O prawdzie zewnętrznej nie ma co dyskutować. A o prawdzie wewnętrznej nie potrafimy rozmawiać - bo chcemy zmienić drugą stronę, zamiast ją *poznać*. I tak każdy z nas pozostaje niepoznany przez osoby zza barykady

@PawelK @arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro podział się pogłębia, i coraz bardziej prawdy wewnetrzne ludzi z innych grup wydają nam się karykaturalne i niedorzeczne. A każdy myśli, że stoi w obronie faktycznej prawdy i jest po dobrej stronie historii.

Dlatego też to co zrobiło TVP mnie tak dotknęło. Ktoś musiał świadomie zretuszować część rzeczywistości, która należała do obszaru prawdy zewnętrznej.

Follow

@kuba

Domyslam sie ze u was jest takie poczucie. Jest ono bledne. Druga strona odbiera to tak ze wy sie okopujecie i zjezdzacie poza margines i czujecie sie coraz bardziej atakowani.

Zastanowmy sie bo tu to moze byc zasadne. Kto zaczal w odczuciu obu stron.

Druga strona uwaza czesto ze tylko sie broni.

@arkadiusz_wieczorek @miklo @Anianowakwro

Sign in to participate in the conversation
No Agenda Social

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!