Internet przestał służyć nam, użytkownikom. Na każdym kroku napotykamy utrudnienia w jego użytkowaniu. W 16. odcinku naszego podcastu opowiadamy o nadchodzącym nowym standardzie wymiany informacji w I(...)

internet-czas-dzialac.pl/odcin

@midline
Wysłuchane, bardzo ciekawe. Fajnie zaprezentowane nawet dla kogoś kto się nie zna, choć czasem jakiś termin wymagałby wytłumaczenia.

Co do samego gemini brzmi to wszystko pięknie i romantycznie, pytanie ilu użytkowników internetu faktycznie chce takiego czystego doświadczenia bez śledzenia i reklam. To trochę jak z każdym rozwiązaniem które jest nie tak świecące i bez wodotrysków ale za to robi tylko to co powinno i kończy się na tym że używa go tylko grupa zapaleńców bo reszta woli syf ale za to z pozytywką i podświetlany...

Tak w nawiązaniu do mojego dzisiejszego posta - jaki procent Polaków jest zainteresowany odśmieceniem krajobrazu z reklam i billboardów, czy hałasu quadów w lesie? Wydaje się że smutnie mały. Ale może się mylę i może z internetem tak samo.

@rogatywieszcz @midline dzięki wielkie :)

Trzeba by zrobić badania, z własnego doświadczenia kogo nie zapytam, to nie ma dobrych słów o reklamach i bilboardach.

Patrzę na Gemini podobnie trochę jak na maile wysyłane plain-textem, albo RSSa. Jako użytkownik nie zastanawiasz się jak będzie wyglądał content, bo to zależy od Ciebie - po prostu konsumuje się treści.

Wyoraźmy sobie nowe przeglądarki i mnogość tego jak content będzie się przedstawiał, łącznie z predefiniowanymi stylami. Trzeba dobrze to sprzedać, a żeby to się sprzedało to prawda - musi być *fancy*.

@arkadiusz_wieczorek @midline

Ha, kogo ja nie zapytam, też bym miał pewnie same potwierdzenia, że lepiej czyścić z reklam (choć nie, znam conajmniej jedną osobę co przedłoży absolutną wolność rynku do samoregulacji), ale to kwestia naszych baniek chyba? Zakładam, że większość nie zastanowiła się nad tym nigdy, że można by zrobić tak, żeby było ładniej i że piękno (lub brzydota) naszego otoczenia ma wpływ na naszą psychikę i sposób myślenia.

I tak samo z użytkownikami internetu. Ja jestem 0% informatycznie wyszkolony ale przynajmniej się tym interesuję i poczytam czasem choćby na mastodonie o tym czy o owym, więc chociaż wiem co to RSS, ale „przeciętny Kowalski”? Masz rację, trzebaby to od początku dobrze opakować i sprzedać, jeśli ma się w jakimkolwiek stopniu przebić.

@rogatywieszcz @midline Są reklamy, które są wizualnie satysfakcjonujące jednak takich jak na lekarstwo. Większość mnie męczy :(

W kontekście „przeciętnego Kowalskiego” moim i @kuba celem jest dotarcie do osób nieznajomych technologicznie, bo internet nie powinien nikogo wykluczać.

Niestety obserwujemy, że w szkołach uczy się dzieci i młodzież, bezużytecznej wiedzy na temat np. edycji tekstu w jednym "słusznym programie" M$ Word, natomiast nie uczy się o aspektach prywatności albo o wspomnianym RSS.

Będzie odcinek dedykowany tylko RSS. :)

Follow

@arkadiusz_wieczorek
Kolega rogaty ma racje nie licz na rzad zwlaszcza taki choc nie tylko ze chcialby by spoleczenstwo bylo madre i umialo chronic swoje dane.

@rogatywieszcz @midline @kuba

Sign in to participate in the conversation
No Agenda Social

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!